Фестивал права детета

Фестивал права детета одржан је у нашој школи 19.11.2019. године. Сви ученици школе уживали су у сменама различитих активности. Трибину „Препознај насиље и пријави“ водиле су чланице Ученичког парламента школе: Александра Динчић, Маја Утјешановић, Симона Лазаревић, Јована Ступар и Вања Антић, ученице седмих разреда. Са њима, на трибини учествовали су психолог, педагог и учитељица Сања Мишић. Сви ученици су пажљиво одгледали припремљене филмиће и већина је изразила жељу да нешто слично и они направе. На играма без граница које су детаљно припремили наставница Војка Торбица и наставник Драган Цвијетић било је најбучније јер су све екипе имале навијаче који су свим срцем пружали подршку одабраним другарима који су их представљали. Радионице литерарне, ликовне и информатичка дале су значајне продукте на тему „Свет у коме бих болео да живим“. Најемотивнији тренутак био је рецитал „Конвенција о дечијим правима“ на којој је рецитовало 42 ученика свих одељења школе. Хор и оркестар, уз срчано вођство учитељице Марије Драчански, су неизоставни на свакој нашој манифестацији  па је комплетна атмосфера доживела максимум. Да све ово прође у савршеној организацији постарали су се учитељица Аленка Орешчанин, Слађана Путић, Душка Куновац, Јелисавета Жарковић, директорка школе Милијана Граховац  Проле, учитељице, наставници и  помоћно – техничко особље. Никако не смемо заборавити ни нашу Фото секцију под вођством учитељице Биљане Николић и ученика 6-2, Стеву Кесића.

Захваљујем се пре свега свим ученицима што су показали да имају велико срце и да знају препознати несебичну пожртвованост  наставника.

СРЕЋАН ВАМ СВЕТСКИ ДАН ДЕТЕТА!

Координатор Фестивала права детета, учитељица Аленка Орешчанин

Погледајте све фотографије.