Пријава за бесплатне уџбенике

Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да је стигао званичан допис Министарства о подели бесплатних уџбеника за  школску 2020/2021. годину. Критеријуми  за добијање бесплатних  уџбеника су исти као и претходних година, а то су:

1. треће или свако наредно дете (под условом да су сви у систему школства-похађају основну, средњу школу или факултет), од којих најмлађе дете добија уџбенике;
  2. родитељи су примаоци социјалне помоћи (а не само дечијег додатка);
  3. ученици раде по индивидуалном образовном програму, ИОП- у 1 или ИОП- у 2;
  4. ученици који не раде по ИОП-у, али имају потребу за прилагођавањем (Брајево писмо, увећан фонт, електронска форма)

Потребно је да се родитељ, који испуњава услове пријави учитељу/одељењском старешини. (Будући пети разреди се пријављују својим учитељицама 4. разреда).

Ученици у том комплету не добијају уџбенике из ликовне и музичке културе, технике и технологије, информатике, другог страног језика – односно немачког језика, као ни радне свеске из српског језика за 5., 6. и 7 разред.

Управа школе