Амбијентална настава -ЧЕНЕЈ -„БРКИН САЛАШ“

Дана, 28.09.2023. године, учитељице Љиљана Митровић, Марина Тањга и Сања Мишић, организовале  су наставу у природном окружењу за своје ученике ( одељења 4-2, 4-3, 4-4 ),  по принципу амбијенталне наставе. Настава је реализована на Бркином салашу, у Ченеју.

Овакав вид наставе имао је за циљ да ученици што боље упознају биљни свет свог завичаја учећи на очигледним примерима, да користе природно окружење како би лакше савладали предвиђене садржаје, да што боље упознају начин живота и рад људи свог краја. Такође, на тај начине развија се љубав ученика према природи и свест о значају и очувању природе.

Реализоване су све планиране активности, као и планирани наставни часови.

Оно што је посебно било занимљиво, јесте то да су ученици са „Супер баком“, месили своје домаће бухтле, са домаћим, слатким производима из бакине кухиње и на крају дана су своје бухтле појели као ужину.

Спроведене анкете су показале да је овакав начин рада ученицима веома занимљив и креативан за све нас.