Екомотивација: ДАН ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

22. април наша школа је обележила свечано, весело и радно. Поводом Дана планете Земље, ученик наше школе Урош Бардак написао је еко химну школе, а наставница Јелена Радоички је компоновала мелодију. Хор школе је премијерно химну представио ученицима, родитељима и наставницима, као и најмлађим гостима из вртића „Рода“ из Ветерника. Дружење се наставило еколошким маскембалом где смо имали прилике да видимо мноштво шарених маски деце из вртића и нижих разреда наше школе.  Све маске су осликавале природу и послале поруке да природу треба чувати.

У другом делу еко-дана учешће су узели сви ученици наше школе, њихови родитељи и наставници. Свако одељење је направило свој  еко-кутак за који су користили рециклиране еуро палете.

Еко одбор школе се захваљује свима који су овај дан посветили нашој планети.