Дан матерњег језика – 21. фебруар

Ове године ученици наше школе обележили су Дан матерњег језика. Млађи су на часовима ликовне културе различитим техникама цртали украсна ћирилична слова, а старији ученици су час српског језика посветили бризи о очувању матерњег језика кроз различите активности – једни су се бавили информатичком терминологијом и многим неоправдано унетим англицизмима и  покушавали уместо њих да пронађу одговарајуће српске речи, други су се бавили истраживачким радом, који се састојао од фотографисања јавних натписа у Ветернику и уочавања језичких грешака у њима, а трећи су проналазили поруке о очувању језика или их сами смишљали.

Дан матерњег језика обележен је и на часу грађанског васпитања, где су ученици исписивали најлепше речи српског језика, као и на часовима енглеског и немачког језика, на којима су, уз пригодан УНИЦЕФ-ов филм разговарали о важности мултилингвизма.