Дан заштите биодиверзитета

У оквиру активности предвиђене акционим планом, у нашој школи је  22.маја обележен Дан заштите биодиверзитета.

Учитељице су ову активност спровеле у својим одељењима од 1-4 разреда, док су наставнице биологије и наставница ликовног језика исту активност обележиле у вишим одељењима (5. и 6 .разред). Током обележавања овог дана ученици су објашњавали речи биодиверзитета, причали о угроженим биљним и животињским врстама, радили су истраживачке задатке на тему биолошке разноврсности које су презентовали кроз постер, цртеже, презентације, песмице, приче, стрипове , ликовнe радовe, гледали су филмове …

Циљ активности је упознавање ученика и развијање свести о бројности угрожених врста у нашој земљи. Уочавање узрока и последица човековог негативног деловања на организме. Мере заштите врста и станишта.

Тог дана репортери Еко радиа су у обе смене прочитали текст на тему биодиверзитета, те нас тако упознали са циљем активности коју смо тог дана обележили.

По завршетку активности, у холу школе су изложени  радови ученика на тему биодиверзитета.

Носилац активности, Сања Мишић