Шеста међуокружна смотра „Наша срца куцају у истом ритму“

Дана 15. маја 2017. године са почетком у 10 часова у просторијама школе одржаће се 6. међуокружна смотра луткарских група које у свом саставу имају бар једног учесника из осетљиве групе „Наша срца куцају у истом ритму“. Смотру од самог почетка подржава Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине – националне заједнице, као и просветна саветница Соња Миладиновић. Ове године су са нама школе из Врбаса, Оџака-Лалића, Госпођинаца-Жабља, Сремских Карловаца, Ченеја-Новог Сада, као и ДУ из општине Ириг. Стални пратилац Смотре је КУД „Соко“ из Инђије.

Програм Смотре

1000-1015 ОТВАРАЊЕ СМОТРЕ

Уводна реч директорке школе Милијане Граховац Проле и саветнице из ШУ Соње Миладиновић

ХИМНА СМОТРЕ

ХОР и наставница Јелана Радоички, ОШ “Марија Трандафил“, Ветерник

1020-1030 КУД “Соко“, Инђија – Сплет игара

Луткарска представа: Оперета „Капетан Џон Пиплфокс“

Текст: Душко Радовић – Јелица Митрић

Редитељ: Аленка Орешчанин и Слађана Путић

Музика: Јелена Радоички

Лутке: Марија Драчански, Биљана Николић, Сања Мишић, Адријана Крстић, Јелисавета Жарковић, Тамара Милојичић, Аленка Орешчанин и Слађана Путић

Сценографија: Аленка Орешчанин, Слађана Путић и Биљана Николић

Луткарска група: „Бубамарци“, ОШ „Марија Трандафил“, Ветерник. Чланови групе: Софија Стијеповић, Сара Јурић, Александра Костадиновић, Немања Шумар, Џафер Јетиши, Дуња Миљановић, Анђела Васић, Елена Ромчевић, Тамара Ракановић, Стефан Влаисављевић, Василије Мићуновић и Сара Шебез.

Луткарска представа: „Тврдоглаво слонче“

Текст: Ђорђе Оролицки

Редитељ: Ђорђе Оролицки

Музика: Ђорђе Оролицки

Лутке: Ђорђе Оролицки и Маријана Петровић

Сценографија: Ђорђе Оролицки

Луткарска група: „Чаролија“, ДУ „Дечија Радост“, Ириг. Чланови групе: Леа Срдановић, Денисија Стојановић, Бора Зечевић, Горица Ђурић, Нада Бурсаћ, Јована Иванић, Андреа Јемшић, Дуња Гергељ и Вања Степановић.

Луткарска представа: „Нестанак Зилеприја“

Обрада приче у драмски текст: Слађана Ковач

Редитељ: Снежана Ковач

Музика: Симић Андрија – ученик

Лутке: ученици – чланови драмске секције

Сценографија: Снежана и Слађана Ковач

Луткарска група: „Генијалци“, ОШ „Петар Петровић Његош““, Врбас. Чланови групе: Шљукић Митар, Балетић Марина, Босановић Хелена, Голуб Вања, Стефановић Тијана, Влаховић Софија, Ђурковић Новак, Пејовић Војин, Вушуровић Веселин, Костелник Миран и Тодоровић Митар.

Луткарска представа: “Уображенко и Звездана“

Текст: Тоде Николетић

Редитељ: Далиборка Марковић

Музика: Далиборка Марковић

Лутке: Далиборка Марковић

Сценографија: Далиборка Марковић

Луткарска група: Весела дружина ОШ “Нестор Жучни“ , Лалић-Оџаци. Чланови групе: Бенка Даиел, Ел Ајеб Сара, Ного Филип, Младеновић Коста, Опшић Јован, Стојковић Анђела, Кривокућа Јована, Тртица Вероника и  Новаковић Лара.

Луткарска представа: „Лисица и гавран“

Текст: Петар Станић

Редитељ: Петар Станић

Музика: Петар Станић

Лутке: Петар Станић

Сценографија: Миљан Прелевић

Луткарска група: Елемирски луткари, ОШ “Светозар Марковић Тоза“, Елемир – Зрењанин. Чланови групе: Раду Милисав, Ђубасиновић Нина, Ступар Сања, Кличковић Нина, Михајлов Анастасија, Додик Нина, Јанков Мина, Мартиновић Дуња и Перин Урош.

Луткарска представа: „Маша и медвед“

Текст: Луција Тасић

Редитељ: Весела Мачкић

Музика: Биљана Оравец

Лутке: Весела Мачкић

Сценографија: Весела Мачкић и Снежана Мандић

Луткарска група: “Гундулићи“, ОШ“Иван Гундулић“, Ченеј – Нови Сад. Чланови групе: Летић Анастасија, Јовић Лука, Секулић Маша, Влаовић Михаило, Јоргин Марко, Тадић Бојан, Боројевић Анђела, Оравец Јелена и Поповић Давид.

Луткарска представа: „Ко је крив?“

Текст: Никола Јеремић – адаптација Ирена Бијелић

Редитељ: Ирена Бијелић

Музика: Ирена Бијелић

Лутке: родитељи, ученици и Ирена Бијелић

Сценографија: Олга Маравић

1300-1345 Пауза за ручак

ХОР и наставница Јелена Радоички, ОШ“Марија Трандафил“, Ветерник

Луткарска представа: „Краљевство математике“

Текст: Весна Јовић

Редитељ: Весна Јовић

Музика: Весна Јовић

Лутке: Весна Јовић

Сценографија: Весна Јовић

Луткарска група: “Пчелице“, ОШ “Жарко Зрењанин“, Госпођинци. Чланови групе: Гаџић Драган, Аврамовић Тијана, Тарлаћ Бојана, Шимић Предраг, Бабић Драган, Марић Марјан, Милић Ђурица и Алексић Анђела.

Луткарска представа: „Весела Снежана и седам тужних патуљака“

Текст: Лидија Фурдек

Редитељ: Лидија Фурдек

Музика: Јелена Зељковић

Лутке: Лидија Фурдек и ученици

Сценографија: Александра Пилиповић

Луткарска група: „Гундулићи“, ОШ „Иван Гундулић“, Нови Сад. Чланови групе: Драгаш Алекса, Дубачкић Нада, Ливопољац Лазар, Игњатовић Огњен, Марић Ивона, Лемајић Марија, Петровић Лена, Кочиш Хана, Козомара Невена, Дурмишевић Анастасија, Пешић Тамара, Јаковљевић Ана, Опачић Ленка, Петар Михајловић и Мартинај Алберт.

1540-15 50

Луткарска представа: „Весело поврће“

Текст: Текст из грађанског васпитања

Редитељ: Далиборка Марковић

Музика: Далиборка Марковић

Лутке: Далиборка Марковић

Сценографија: Далиборка Марковић

Луткарска група: „Лептирићи“, ОШ „Нестор Жучни“, Лалић-Оџаци. Чланови групе: Кривокућа Јована, Тртица Вероника, Новаковић Лара, Ања Поповић, Андријана Бачик и Ел Ајеб Абдулах

1550 – повлачење жирија

1550-1600 КУД „Соко“ Инђија – Сплет игара

1600 – ПРОГЛАШЕЊЕ ПОБЕДНИКА

Смотру су организовале учитељице: Аленка Орешчанин, Слађана Путић, Јелисавета Жарковић, Марија Драчански, Биљана Николић, Сања Мишић и Тамара Милојичић, домар школе Срђан и директорка школе Милијана Граховац Проле.

Позивамо све заинтересоване да погледају луткарске представе.