Sierpinski Carpet Project на Фестивалу науке

У суботу и недељу 9. и 10. маја 2015. године у кампусу Универзитета у Новом Саду одржан је седми по реду Фестивал науке под слоганом “Све је могуће“. Фестивал има за циљ популаризацију науке, а посетиоцима пружа увид у науку кроз радионице, експерименте, научно-популарна предавања.

ОШ “Марија Трандафил“ је ове године активно учествовала кроз међународни пројекат “Sierpinski Carpet Project“. Осам школа из Војводине саставиле су и представиле пету итерацију тепиха Сјерпинског од тепиха четврте итерације које су претходно саставили ученици ових школа. Посетиоци Фестивала науке су имали могућност да се упознају са фракталима, пројектом, али и да саставе један део тепиха Сјерпинског. Нашу школу представљала је Вишња Ацкета, наставница математике.

Шеста итерација тепиха састављена је у Нишу, 16. маја 2015. године, чиме су учесници из Србије дали велик допринос састављању највећег тепиха Сјерпинског на свету, који ће бити састављен у Шпанији 2016. године.

Више о пројекту можете прочитати овде.

Више о учешћу наше школе у пројекту можете видети  овде.

Представљање на Фестивалу науке:

Састављање шесте итерације у Нишу: