Огледни час – утврђивање – Множење троцифрених и једноцифрених бројева – Веб алат Plickers

У сврху побољшања ефикасности код провера усвојених знања у одељењу 3-1 је примењен веб алат Plickers. На часу је, поред директорке школе Милијане Граховац Проле и психолога Драгане Атанасковић, присуствовало 23 наставника. Огледни час је изведен кроз неколико  различитих активности: математички фудбал (игрица); провера знања уз употребу ИКТ (Plickers); презентација занимљиве математике уз јапанску технологију; презентација за евалуацију часа.

Ученици су имали картице за проверу својих знања и наставне листиће за сваку групу питања.

Рад на овај начин омогућава ученицима и родитељима да свакодневно имају увид у тренутно знање ученика, а наставник на ефикасан начин има повратну информацију о нивоима знања, графиконе, табеле и сл. и  у могућности је да реално прати и припрема наставу.

Час је извела Аленка Орешчанин, учитељица 3-1.