Донација преносиве интерактивне табле

Данас, 12.10.2017. године у нашој школи одржана је интерна обука „Презентација Mozabook-а и примена интерактивне табле“. Обуку је одржао Бојан Грујић, педагог, директор „Школе креативних вештина“ из Јагодине. Средња медицинска школа „Доситеј Обрадовић“ из Новог Сада донирала је нашој школи преносиву интерактивну таблу, а „Школа креативних вештина“ је донирала софтвер Mozabook, и омогућила запосленима обуку.

Преносива интерактивна табла је уређај малих димензија са великим могућностима. Користи се за реализацију наставног градива, за тестирање ученика, презентације, учење страних језика, видео презентацију, даје могућност коришћења различитих извора знања…

Софтвер Mozabook проширује образовна средства вишенаменским анимацијским и презентацијским решењима, олакшава креативно организовање наставе. Занимљиви садржаји, уграђене апликације и илустрације олакшавају ученицима савладавање наставног градива.

Обука је одржана у два термина, а присуствовала је директорка школе и велик број наставника.