Тим за праћење и израду пројеката

Пројекти

 

ПРОЈЕКАТ „ПРУЖАЊЕ УНАПРЕЂЕНИХ УСЛУГА НА ЛОКАЛНОМ НИВОУ“ – DILS

DILSПројекат „Пружање унапређених услуга на локалном нивоу“ – DILS, Влада Републике Србије реализује из средстава Зајма Светске банке / Међународне банке за обнову и развој (IBRD). Пројекат се реализује у периоду од почетка 2009. до краја 2012. године. Укупна вредност средстава Зајма износи 32 милиона евра.

Пројекат реализују три ресорна министарства: Министарство здравља, Министарство просвете и Министарство рада и социјалне политике.

Циљ пројекта Основи циљ пројекта односи се на јачање капацитета установа у секторима здравља, просвете и социјалне заштите на локалном нивоу за пружање делотворнијих, корисницима приступачнијих услуга уједначеног квалитета, финансираних по принципу „новац прати корисника“, у децентрализованом окружењу које води рачуна о потребама рањивих група корисника.

Чланови тима (2023/2024):

  1. Милијана Граховац Проле, директор
  2. Евгенија Глушчевић, секретар
  3. Драгана Атанасковић, психолог
  4. Јелена Ковачевић, педагог
  5. Ивана Анђушић, педагог – ПРЕДСЕДНИК

Назив одобреног пројекта: НАША СРЦА КУЦАЈУ У ИСТОМ РИТМУ

Временски период: школска 2011/12. година

Активности финансиране пројектом:

  • Састанци пројектног тима
  • Промоција у медијима
  • Израда, хостинг, закуп и ажурирање Web sajtа школе
  • Организација дводневног акредитованог семинара- „Драмско васпитање“
  • Организовање Фото секције
  • Набавка фото апарата, паноа и рамова за слике за потребе фото секције
  • Организација интерног семинара
  • Организација тродневног акредитованог семинара – Оснаживање младих кроз школску/вршњачку медијацију
  • Организовање Секције луткарства
  • Осмишљавање и реализација 5 огледних часова
  • Организација 5 састанака стручних већа
  • Организовање 2 трибине за родитеље и локалну самоуправу
  • Припрема и реализација позоришне представе
  • Организовање изложбе слика за родитеље и локалну самоуправу
  • Покретање и израда школског билтена
  • Припрема смотре луткарства, израда захвалница, похвалница, беџева и набавка камере за снимање активности
  • Подела 100 примерака школског билтена
  • Реализација смотре
  • Мониторинг и евалуација
  • Управљање и вођење финансијских средстава и писање финансијског извештаја

Управљање и координација реализације пројекта (PDF)

Билтен 1 (PDF) / Билтен 2 (PDF) / Билтен 3 (PDF) / Билтен 4 (PDF) / Билтен 5 (PDF)

 

Назив пројекта: РУКА ПОМОЋИ И ПОДРШКЕ

Временски период: школска 2013/14. година

САДРЖАЈ ПРОЈЕКТА

Циљеви су нам:

  • унапређење професионалних компетенција наставника у превенцији насиља,
  • унапређење сарадње са родитељима и ученицима кроз заједничке радионице,
  • сензибилизација свих школских актера за укључивање ученика из осетљивих група у активности око превенције насиља и дискриминације.

Активности:

  1. Организација три тродневна акредитована семинара – Рука помоћи и подршке, за осам  група учесника (наставник + ученик + родитељ)
  2. Организовање дванаест радионица за израду филмића Стоп насиљу и дискриминацији
  3. Организовање поделе флајера и публикација
  4. Организовање три трибине на којима ће се презентовати филмићи

Начин реализације:

У августу и септембру организоваћемо три семинара Рука помоћи и подршке каталошки број 96, одобрен за школску 2012/2013. и 2013/2014. од Завода за унапређење образовања и васпитања. Групе ће бити састављене од 24 учесника који ће радити у тимовима од по 3 члана (наставник + ученик + родитељ).Један семинар ће бити крајем августа, а остала два почетком септембра.

По обављеном семинару, сваке недеље биће одржане радионице за израду едукативних „филмића“ (12 недеља пута 2 сата), током којих ће бити урађени „филмићи“.

Након израде „филмића“ за сваку групу биће одржана по једна трибина на којој ће приказати свој рад (ученицима, родитељима, локалној заједници ). Пре трибине биће подељени флајери са позивом на трибине а после кратке публикације о активностима.

ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗАЦИЈИ ПРОЈЕКТА

Одржан је тродневни семинар „Рука помоћи подршке”, модификован за мешовите групе састављене од 8 родитеља, 8 наставника и 8 ученика. Први тродневни семинар одржан је од 11.09.-13.09.2013. године. Одзив и мониторинг семинара је у потпуности успео и сви учесници су дали позитивну подршку. Други тродневни семинар је одржан од 18.09.-20.09.2013. године и такође је био састављен од 8 родитеља, 8 наставника и 8 ученика. Текао по плану и дао позитивне резултате. Трећи тродневни семинар је одржан од 02.10-4.10.2013. године као и претходна два са саставом 8 родитеља, 8 наставника и 8 ученика са разликом што су се овом семинару придружили сви чланови Вршњачког медијаторског тима. Све је протекло у изузетно доброј атмосфери и радном духу.  Подељене су радне групе, укупно 24, састављене од једног родитеља, једног наставника и једног ученика, које ће правити едукативне кратке филмиће са појединим ситуацијама из школског насиља и који ће садржати ситуацију, расплет и поуку са јасно истакнутим циљем СТОП ВРШЊАЧКОМ НАСИЉУ.

Тимови – Рука помоћи и подршке (PDF)

Све групе су по плану одржавања долазиле на радионице израде филмића. Филмићи су урађени у програму Windows Movie Maker. Због заинтересованости одржана је радионица са Вршњачким медијаторским тимом. Направљено је 25 филмића, које можете погледати на овим адресама. Филмићи су постављени на сајту наше школе и сви су емитовани на Трибини.

Филмићи „СТОП НАСИЉУ“

 


Радионице  AISEC-а у нашој школи

AISEC је највећа светска студентска органзација која постоји у преко 120 земаља широм света са циљем да развија младе људе кроз пројекте и интернационалне размене. Интернационална студентска организација AISEC у сарадњи са ОШ „Марија Трандафил“ организује програм „Youth4Impact“. Програм има за циљ да омогући ученицима да се кроз радионице и заједнички рад са иностраним…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Множење и дељење децималних бројева са применом микробота

У четвртак 16.6.2022. године у нашој школи одржан је огледни час у одељењима  5-1, 5-2 и 5-3 на тему „Множење и дељење децималних бројева са применом микробота у виду квиза“. Час су одржале наставнице информатике и рачунарства  Гордана Брстина и Мила Вишић као и наставница математике Јелена Обрадовић. Опис активности:…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Правопис на јавним натписима

У току прве половине јуна ученици сва три одељења петог разреда на часовима српског језика и књижевности бавили су се правописним правилима на јавним натписима у својој  околини. Циљ пројекта било је скретање пажње на недопустива кршења правописне норме и на језичко безакоње које влада на јавним површинама. У „лову“…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Пројектна наставе из математике са темом „број Пи“

У оквиру наставне теме Круг, а кроз пројектну наставу, ученици седмих разреда су добили задатак да прикупе занимљиве податке о броју ПИ и његовој примени у свакодневном животу. Ученици су на часовима математике упознати са бројем ПИ. Ученици су као продукте предали презентације, плакате, песмицу, а неки ученици су правили…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Обука за коришћење електронског дневника

Наша школа укључила се у пројекат увођења електронског дневника у јануару 2018. године. У те сврхе, 22. и 23. јануара одржана је обука за коришћење електронског дневника, у кабинету информатике. Обуку су прошли скоро сви наставници разредне и предметне наставе. Предвиђено је да од наредне школске године електронски дневник у…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Најбољи еко-репортери у 2017. години

Проглашени су победници конкурса „Штеди ресурсе, не бацај, рециклирај!“ који је организован у оквиру међународног програма Млади Еко-репортери. У конкурсу је учествовало преко 140 еко-репортера широм Србије и жири састављен од представника удружења „Амбасадори одрживог развоја и животне средине“, РЕЦАН фондације и стручних сарадника из области уметности и новинарства имао је тежак задатак…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

ЧАРОЛИЈА ВОДЕ – ПИТКА ВОДА НОВОСАДСКА

ЈКП “Водовод и канализација” Нови Сад планира да едукација деце о важности водоводног система и упознавање деце са појмом и начином прераде воде буде дугорочан пројекат. Подучавањем о предностима коришћења воде из чесме допринели би и друштву у целини, у погледу еколошког аспекта. Све ове активности понављале би се циклично,…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Пројекат „Наше наслеђе“

У оквиру наставног предмета Природа и друштво, ученици 3. разреда су реализовали пројекат „Наше наслеђе“. Пројекат је трајао од краја новембра 2015. године, до почетка јуна  2016. Ученици су истраживали живот људи у прошлости. Теме истраживања су биле: Традиционална кућа (екстеријер и ентеријер), употребни предмети у домаћинству, традиционална одећа ,…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Модна ревија „И моја породица рециклира“

Ученици од 1. до 7. разреда су показали како изгледају њихове креације од рециклираних материјала. Могло се видети много модних детаља и комада одеће од пластичних кеса, новина, картона, пластичних чепова, итд. Наши ђаци и њихови чланови породица, па чак и суседи су уложили велики труд најпре у проналажење потребних…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА

Sierpinski Carpet Project на Фестивалу науке

У суботу и недељу 9. и 10. маја 2015. године у кампусу Универзитета у Новом Саду одржан је седми по реду Фестивал науке под слоганом “Све је могуће“. Фестивал има за циљ популаризацију науке, а посетиоцима пружа увид у науку кроз радионице, експерименте, научно-популарна предавања. ОШ “Марија Трандафил“ је ове…

ВИШЕ ИНФОРМАЦИЈА